Projektowanie i aranżacja wnętrz hoteli

Hotele ze względu na specyfikę swojego przeznaczenia wymagają wysokie dbałości o wnętrza. Pozytywna ocena Klientów w portalach rezerwujących pokoje, lub mapach Google wpływa na popularność obiektu. Jednak przy obecnych możliwościach wymiany informacji, negatywne komentarze mogą w ciągu kilku tygodni pozbawić obiekt znaczącej ilości dochodu

Planowanie prac remontowych i projektu wnętrz

Po pierwsze, terminy terminy i jeszcze raz terminy. Planowanie remontu w hotelu zawsze proponujemy z terminem przynajmniej 1 roku.

Dlaczego ?

Najważniejszy czynnik to dostępność wykonawców prac remontowych, i nie chodzi tu o pierwszą dostępną ekipę, tylko o profesjonalistów posiadających umiejętności w każdym zakresie planowanych prac. I tak dla przykładu przy wykonaniu remontu pokoi w podstawowym zakresie potrzebujemy specjalistów od gładzi i malowania, hydraulika, glazurnika i stolarza.

Jeśli rozszerzymy zakres dochodzi fachowiec od tapet i elektryk.

Warto pamiętać o dostępności materiałów. Aranżacja wnętrz hoteli wymaga zastosowania materiałów dobrej jakości i dedykowanych do pomieszczeń intensywnie użytkowanych. Myślimy tu na przykład o wykładzinie na którą czas oczekiwania w przypadku indywidualnej kolorystyki i wzoru może wynieść nawet 3 miesiące.

Na tym etapie można by stwierdzić, że w takim razie pół roku to czas całkowicie uzasadniony. Ale pozostaje jeszcze kwestia projektowania wnętrz hotelu. Warto wziąć pod uwagę, że na dobry projekt trzeba poświęcić dużo czasu. Wstępne konsultacje w tym dobór inspiracji, wybór docelowej koncepcji projektu wnętrz, uzgodnienia zakresu prac i materiałów w trybie ekspresowym będą trwały minimum 2 -3 miesięcy a w przypadku rozszerzenia projektu o instalację systemu inteligentnych wnętrz oraz indywidualnie projektowane dodatki, warto zaplanować na projektowanie minimum 5 miesięcy.

Budżet i zarządzanie projektem

Określenie dokładnego zakresu i budżetu zabezpieczonego na inwestycję jest absolutną podstawą przy projektowaniu wnętrz hoteli. Za duży zapas nie musi zostać całkowicie wykorzystany jednak za mały prędzej lub później spowoduje zatrzymanie prac, opóźnienia i możliwy spadek jakości efektu finalnego.

Do obliczeń należy założyć stosowny bufor bezpieczeństwa, na wypadek wystąpienia nieprzewidzianych problemów. Mogą być nimi elementy konstrukcyjne uwidocznione po pracach wyburzeniowych lub wzrost kosztów wykonywanych prac.

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania, a poszukując inspiracji udostępniliśmy kilka przykładowych na stronie pracowni WKWADRAT – Architekt Wnętrz Toruń

Szybki kontakt

kontakt@aranzacjahoteli.pl